Саутхемптън постигна първа победа у дома в Премиършип от август насам, след 1:0 срещу Уест Бромич.

Софиян Буфал донесе успеха на своите с фантастичен гол пет минути преди края на мача.

Гарет Бари имаше първата възможност в двубоя, още в четвъртата минута, но ударът му от непосредствена близост се оплете в мрежата от външната страна.

Иначе Саутхемптън бе отборът, който владееше повече топката, но без да създава опасности.

В 18-та минута Райън Бертран от пряк свободен удар нацели гредата. Душан Тадич направи нов пропуск за домакините в 21-та минута, когато прати топката в ръцете на Бен Фостър.

УБА претърпя сериозен удар в 33-та минута, когато Джони Еванс падна лошо и падна на рамото си, след което веднага бе заменен.

Дъждът над "Сейнт Мерис" допълнително усложни представянето на двата отбора. Мая Йошида бе с последната възможност за полувремето, като първо Фостър отрази удара му, а след това акробатичното му изпълнение излезе в аут.

Саутхемптън натисна педалите през второто полувреме, докато УБА не минаваше половината си. Маноло Габиадини с глава пропусна да открие резултата в 51-та минута, а положенията за домакините следваха едно след друго.

Неприятностите за УБА продължиха и Гарет Бари също напусна контузен в 55-та минута.

В минутите след 60-та Уест Бромич се събуди и имаше няколко положения пред Фрейзър Форстър, без обаче някаква чиста ситуация.

Душан Тадич имаше претенции и за дузпа в 74-та минута, след сблъсък с Фостър, но реферът не сметна за нужно да даде наказателен удар.

Финалният четвърт час бе доста интересен, и в 86-та минута най-после падна гол. Софиян Буфал реализира фантастично попадение, след страхотен рейд, мина през куп защитници и вкара от границата на пеналта за 1:0.

За Буфал това бе и дебютно попадение в 23 мача от Висшата лига.

В заключителните моменти Чарли Остин можеше да подпечата успеха на Саутхемтпън с още един гол, но в крайна сметка и 1:0 донесе три точки за "светците".

Саутхемптън заема 14-та позиция в Англия, а УБА е 12-ти.