Отборът на Фулъм записа ключова победа над Хъдърсфийлд в мач от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Двата тима са преки конкуренти за място в плейофите за класиране във Висшата лига, но въпреки това гостите се разправиха лесно със своя противник, побеждавайки с категоричното 4:1.

Крис Лоуи даде преднина на Хъдърсфийлд с гол от дузпа още в 4-ата минута на срещата, но Скот Малон изравни за лондончани след четвърт част игра. В 20-ата минута Фулъм също получи правото да изпълни наказателен удар, който Том Киърни превърна в гол.

Другите две попадения тима на бившия наставник на Левски - Славиша Йоканович бяха дело на Стефан Йохансен, като и те паднаха преди почивката.

След успеха си Фулъм се доближи на само две точки от Хъдърсфийлд, който заема петата позиция във временното класиране, но има и мач по-малко.

В момента позициите за плейофите се заемат от отборите на Рединг, Шефийлд Уензди, Хъдърсфийлд и Фулъм.