Висшата лига се завръща с цели седем мача през днешния ден (26-ти декември). 17-ият кръг на английското първенство и първи след Световното в Катар започна с мача Брентфорд - Тотнъм.

Брентфорд водеше на шпорите с 1:0 след 45 минути игра, а феновете на "пчеличките" захапаха нападателя на "шпорите" - Хари Кейн.

40 снимки

Кейн водеше атаката и на английския национален отбор в Катар. "Трите лъва" имаха сериозни очаквания, но отпаднаха на четвъртфиналите, след като загубиха от Франция с 1:2. Именно Хари Кейн имаше шанс да изравни резултата в края на мача с дузпа, но не успя да вкара.

Запалянковците, подкрепящи Брентфорд, напомниха на нападателя точно този момент със скандирания от трибуните.

"Хари Кейн, ти провали страната!", гласяха бурните викове от скамейките.

Феновете на Тотнъм пък не останаха назад и започнаха да атакуват Айвън Тоуни, който пък води атаката на "пчеличките". Тоуни е разследван за хазартни прояви и бе признат за виновен по много случаи за нелегално залагане на мачове.