Английският национал Деклан Райс реализира страхотен гол във вратата на бившия си клуб Уест Хем. Полузащитникът се разписа за Арсенал с топовен шут през второто полувреме на лондонското дерби от 24-ия кръг на Висшата лига.

С попадението на Райс резултатът набъбна до 6:0 в полза на „артилеристите”. Халфът се разписа в 65-ата минута на мача.

След поредната атака на гостите отдясно, топката попадна в Бен Уайт в наказателното поле. Бранителят понечи да комбинира с Мартин Йодегор пред пеналта, където обаче бе и Леандро Тросар. Двамата не се разбраха и коженото кълбо мина между тях. Точно в този момент обаче, Райс се включи от втора позиция и отправи мощен шут без никаква подготовка. Изстрелът на полузащитника попадна на сантиметри от страничния стълб и не остави никакви шансове на вратаря на домакините.