ФА започна разследване срещу Уест Хем и Тотнъм за сблъсъците между играчите на двата отбора по време на дербито на „Лондон Стейдиъм“.

„Шпорите“ спечелиха с 3:2 срещата, но в заключителните минути на двубоя футболистите на двата отбора си изпуснаха на няколко пъти нервите и се стигна до по-сериозни разправии.

Съдията Майкъл Оливър показа жълти картони на Анди Керъл, Уинстън Рийд и Андре Аю от Уест Хем, докато Ерик Дайър и Фернандо Йоренте бяха декорирани от състава на Тотнъм.

От ФА подчертават, че причината за разследването на двата отбора е поведението на играчите им в 95-та минута на двубоя.

Уест Хем и Тотнъм могат да дадат обяснения пред ФА до 18 часа английско време в четвъртък.

Тотнъм водеше в резултата с 3:0 до 60-та минута преди Хавиер Ернандес да върне един гол. Серж Орие бе изгонен за втори жълт картон 20 минути преди края на дсрещата.