Футболната асоциация на Англия потвърди наказанието на Александър Митрович от Фулъм на осем мача. Треньорът на „котиджърс“ Марко Силва пък няма да води отбора си в две последователни срещи.

Това стана факт, след като двамата бяха въвлечени в големи скандали с рефера Крис Кавана по време на срещата на отбора срещу Манчестър Юнайтед за ФА Къп.

Gulliver/GettyImages
65 снимки

По време на мача на Фулъм с въпросния съперник, загубен с 1:3 на 19-и март, Уилиан, Митрович и Силва бяха изгонени от рефера Кавана в рамките на едва 40 секунди. Митрович вече изтърпя един от мачовете си наказание, след като Фулъм загуби с 1:2 от Борнемут през уикенда като гост. Сега обаче ще гледа още седем мача от трибуните след решението на футболната асоциация на Англия.

Силва пък е използвал обидни реплики към четвъртия съдия на „Олд Трафорд“ и ще липсва за отбора срещу Уест Хем и Евертън. Мениджърът, който отрече, че е хвърлил бутилка към четвъртия рефер, също така трябва да плати 20 хиляди паунда глоба.