Отборът на Евертън записа солидна победа над Уулвърхемптън с 3:2 в мач от 4-ия кръг на Висшата лига. Двата тима изиграха вълнуващ сблъсък, в чийто край „карамелите” ликуваха. Ричарлисон реализира два гола за успеха, а третото попадение бе дело на новото попълнение Алекс Иуоби. За гостите точни бяха Ромен Саис и Раул Хименес. В последната минута на срещата Уили Боли получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко.

Домакините поведоха още в 5-та минута, когато се разписа Ричарлисон, а в ролята на асистент се превърна новото попълнение Мойс Кийн. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като Ромен Саис изравни четири по-късно. Головете на стадиона в Ливърпул продължиха да валят и друга от новите покупки на Марко Силва – Алекс Иуоби, се отчете с първото си попадение с екипа на „карамелите“.

През втората част играта бе равностойна, но играчите на Нуно Еспирито Санто намериха верния път към вратата на Джордан Пикфорд и изравниха отново –този път чрез дежурния си голмайстор Раул Хименес. Малко след това, обаче, гостите отново показаха слабости в защита и Ричарлисон се извиси след центриране на Лука Дин, реализирайки втория си гол в мача и оказал се победен за Евертън.

Така, домакините се реваншираха за загубата си в предишния кръг от Астън Вила, докато Уулвс остават без успех от началото на сезона в Премиършип – три равенства и една загуба. В следващия кръг след международната пауза Евертън гостува на Борнемут, докато Уулвърхемптън приема у дома Челси.