Евертън победи гостите от Саутхемптън с минималното 1:0 в двубой от 26-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение реализира Ричарлисон в 9-ата минута на двубоя. Друго попадение беше отменено след консултация с ВАР. След този успех "карамелите" заемат 7-ото място с 43 точки, а Саутхемптън са на 14-ото място с 30.

Статистиката от мача между Евертън и Саутхемптън

източник: Sofa Score

Още в 9-ата минута Ричарлисон получи отличен пас, съумя да преодолее вратаря и от малък ъгъл прониза мрежата на съперника. Домакините вкараха топката в мрежата в 25-ата минута чрез Кийн, но попадението беше отменено заради засада.

До почивката Ричарлисон имаше отлични възможности да покачи резултата, но не сполучи. През втората част домакините също имаха възможности за попадения. В 58-ата минута Годфри пропусна отлична възможност. Минута по-късно Дин падна в наказателното поле, търсейки дузпа, но такава не беше отсъдена.

Гостите също имаха възможности за изравнителен гол, но така и не се получи да реализират. Така Евертън заслужи трите точки и успеха.