Евертън победи Борнемут с 1:0 на "Гудисън парк" в мач от последния кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Абдулай Дукуре през втората част. "Карамелите" бяха по-активният отбор през по-голямата част от срещата, като предложиха много битка навсякъде по терена. С тази победа Евертън се спаси, завършвайки на 17-а позиция с актив от 36 точки, докато Борнемут е на 15-о място с 39 пункта на сметката си. Лестър, Лийдс и Саутхемптън изпаднаха от Висшата лига.

Gulliver/GettyImages
45 снимки

Срещата започна спокойно, а в 16-а минута Демарай Грей опита удар от разстояние, който премина малко встрани от вратата на Марк Травърс. В 30-а минута Идриса Гей получи на превъзходна позиция, а полузащитникът не се поколеба да стреля, но вратарят на Борнемут блесна със страхотно спасяване. Малко след това Травърс отново впечатли с превъзходна реакция.

Вижте всички резултати от последния кръг на Висшата лига ТУК!

Маркос Сенеси бе забравен в противниковото наказателно поле в 38-а минута и опита техничен удар, който премина встрани от дясната греда на Джордан Пикфорд. В 45-а минута Дейвид Брукс се възползва от грешка на Тарковски и намери Доминик Соланке, който бе на перфектна позиция и стреля, но бе блокиран. Само корнер за Борнемут.

Второто полувреме започна с огромен пропуск на Евертън, след като Демарай Грей стреля с глава от два метра от голлинията, но Марк Травърс отново отрази изби със сетни сили в корнер. В 57-а минута Абдулай Дукуре взриви "Гудисън парк", като реши да стреля от сериозна дистанция, а топовният му шут остави безпомощен стража на Борнемут - 1:0 за Евертън.

В 94 минута Матиас Виня опита удар от сериозна дистанция, който летеше страховито във вратата, но Джордан Пикфорд успя да спаси по изумителен начин.

Стартови състави:

Евертън: 1. Джордан Пикфорд, 30. Конър Коуди, 13. Йери Мина, 2. Джеймс Тарковски, 7. Дуайт МакНийл, 27. Идриса Гей, 11. Демарай Грей, 16. Абдулай Дукуре, 8. Амаду Онана, 37. Джеймс Гарнър, 17. Алекс Иуоби

Борнемут: 1. Марк Травърс, 5. Лойд Кели, 25 Маркос Сенеси, 27. Илия Забарний, 15. Адам Смит, 8. Джеферсон Лерма, 29. Филип Билинг, 7. Дейвид Брукс, 10. Райън Кристи, 11. Данго Утара, 9. Доминик Соланке