Евертън се класира за 1/8 финалите след победа с класическото 3:0 над закъсалия го в Чемпиъншип Шефилд Уензди.

В 12-ата минута Ричарлисон откри резултата в полза на "карамелите" след отлично подаване зад защитата, но намеса на ВАР отмени попадението поради засада.

В 29-ата минута Доминик Калвърт-Люин сложи край на головата си суша, продължила почти два месеца. Андре Гомеш надигра бранител, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, където централния нападател изникна в последния момент и прати топката в мрежата.

В 56-ата минута домакините бяха близо до удвояване, когато Ричарлисон изведе Калвърт-Люин в наказателното поле, но стражът на Уензди се намеси отлично и спаси.

Именно бразилецът вкара второ попадение след перфектно центриране на Хамес Родригес от корнер само три минути по-късно.

Веднага след подновяването на играта Евертън се възползва по перфектен начин от настъпилото психологическо предимство и първо отново Ричарлисон стреля опасно, а от последвалият корнер Джери Мина се разписа за 3:0 в 64-ата минута.

След това играчите на Карло Анчелоти свалиха оборотите и до края мача се доиграваше, a Карло Анчелоти даде възможност за изява и на някои млади играчи.