Евертън е седмият сигурен четвъртфиналист за ФА Къп. "Карамелите" изхвърлиха петодивизионния Боръм Ууд след успех с 2:0 на своя "Гудисън Парк". Виталий Миколенко изведе домакините с капитанската лента, като футболистите на двата тима бяха загърнати с флага на Украйна.

Отборът на Франк Лампард изигра безлично първо полувреме, но след почивката вдигна оборотите и вкара два гола чрез Хосе Саломон Рондон, а още едно попадение на Ричарлисон бе отменено заради игра с ръка на бразилеца.

Gulliver/GettyImages
66 снимки

В 57-ата минута венецуелецът засече подаване по земя отдясно на Джонджо Кени за да открие резултата, а в 84-ата с глава удвои.

Домакините имаха още няколко възможности за попадение през второто полувреме, но добрите намеси на стража на гостите и пропуски на Ричарлисон и Антъни Гордън, ги лишиха от доста по-изразителен успех.

В следващата фаза на надпреварата „карамелите“ ще срещнат Кристъл Палас.