Лестър победи Евертън с 1:0 като гост в първия мач от Висшата лига за 2019-та година. На „Гуудисън Парк“ голмайсторът на „лисиците“ Джейми Варди отбеляза единствения гол в двубоя, за да донесе успеха на своите.

Домакините контролираха повече събитията на терена, но така и не успяха да стигнат до гол преди почивката, а ключовият момент в срещата дойде в 58-та минута, когато гостите се възползваха от груба грешка на централния защитник на „карамелите“ Майкъл Кийн, която позволи на Рикардо Перейра да изведе Джейми Варди очи в очи с Джордан Пикфорд и нападателят на Лестър не сбърка.

До края на двубоя възпитаниците на Марко Силва така и не успяха да стигнат до изравнителен гол и в крайна сметка загубиха.

След този успех Лестър вече има 31 точки се изкачи до седмо място в класирането, докато Евертън остава на 10-та позиция в подреждането с актив от 27 точки.