Тимовете на Евертън и Кристъл Палас завършиха 1:1 в двубой от 7-ия кръг на Премшиършип. "Карамелите" откриха резултата в 35-ата минута с отличен удар на Бентеке, а гостите успяха да изравнят в 50-ата с попадение на Бентеке.

Гостите отбелязаха и втори гол чрез Дилейни в 56-ата минута, но той беше отменен поради засада.

Срещата предложи куп голови възможности и пред двете врати.

Евертън успя да открие резултата в 35-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар, а точен беше Лукаку.

Гостите съумяха да изравнят с отлично попадение на Бентеке, който надскочи бранител на "карамелите" и изравни в 50-ата минута, след като с глава наказа вратаря.

В 56-ата минута съдийската бригада правилно отмени гол за "орлите".

Така в крайна сметка Евертън е на 3-ото място в класирането с актив от 14 точки и мач повече, а Палас са на 7-ото място с 11.