Отборът на Евертън победи Нотингам Форест с 2:0 в един от най-важните си мачове за сезона във Висшата лига. "Карамелите" вече дишат една идея по-спокойно, тъй като са 16-и и вече са с четири точки пред Форест, който е първи над зоната на изпадащите. Пет точки пък делят тима на Шон Дайш от 17-ия Лутън. Все пак битката за оцеляване ще продължи и в следващите заключителни мачове.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Домакините поведоха в 29-ата минута, когато Идриса Гай спечели загубена топка на границата на наказателното поле и се разписа с точен шут. Второто попадение бе много красиво. Дуайт Макнийл получи пас пред наказателното от Абдулайе Дукуре в 76-ата минута и стреля от далечно разстояние, вкарвайки за 2:0 с рикошет от лявата странична греда.

За Евертън следва дерби срещу Ливърпул, след което е третото поредно домакинство на "карамелите". Съперник ще бъде Брентфорд, а след това идва втори мач на сезона - гостуване на Лутън Таун, който е първи под чертата.