Отборът на Нюкасъл успя да изкове важен успех като гост с 2:0 срещу състава на Кристъл Палас в първи двубой от 10-тия кръг на Висшата лига. И двете попадения за "джордитата" паднаха в последните 5 минути на срещата.

През първата част гостите показваха по-активен футбол, но като цяло нулевото равенство беше закономерно с оглед на показаното от двата тима.

Двубоярт изглеждаше, че ще завърши при резултат 0:0, но точно тогава "свраките" шокираха съперника. Първо Калъм Уилсън откри резултата в 88-та минута след асистенция на Жоелинтон, а няма и 60 секунди по-късно двамата размениха ролите, за да може бразилецът да оформи крайното 2:0.

По този начин Нюкасъл се изкачи до 10-то място с актив от 14 точки, задминавайки Палас, който с пункт по-малко е 13-ти.