Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Евертън в мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Алехандро Гарначо успя да спечели две дузпи, които помогнаха на "червените дяволи".

В 12-ата минута Бруно Фернандеш вкара от бялата точка, а в 36-ата Маркъс Рашфорд реализира и втория наказателен удар.

В класирането Манчестър Юнайтед остава на 6-ото място, но вече с 47 точки. Евертън пък заема на 16-ата позиция с актив от 25 пункта.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

В третата минута Дуайт Макнийл центрира опасно в наказателното поле, където Амаду Онана и Бен Годфри атакуваха топката, но до гол не се стигна. При повторенията се оказа, че е имало и засада.

Четири минути по-късно Юнайтед отговори с бърза контраатака. Рашфорд бе изведен с дълго подаване зад защитата. Нападателят се се измъкна от двама защитници, но в последния момент ударът му бе блокиран.

В 12-ата минута Алехандро Гарначо получи пас в наказателното поле, прибра топката с финт и Джеймс Тарковски го препъна. Главният съдия не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който с хубав шут не остави шансове на Джордан Пикфорд.​.

В средата на полувремето Джеймс Гарнър отправи много мощен изстрел, но Андре Онана успя да го отрази.

Малко след това "червените дяволи" получиха възможност да поразят целта от пряк свободен удар. Бруно Фернандеш се засили и завъртя топката над стената. Вече се виждаше как топката ще се оплете в мрежата, когато Пикфорд с фамозен плонж успя да чукне топката в ъглов удар.

Девет минути преди почивката съдията отсъди още една дузпа за Манчестър Юнайтед. Отново пробив на Гарначо застраши вратата на Евертън и Бен Годфри го повали в наказателното поле. Този път зад топката застана Маркъс Рашфорд, който излъга Пикфорд и насочи удара си в обратния ъгъл - 2:0.

До края на първото полувреме не се стигна до други попадения.

Осем минути след началото на втората част домакините отново разиграха бърза атака. Бруно Фернандеш намери Алехандро Гарначо на десния фланг. Аржентинецът напредна и пробва да матира стаража на "карамелите", но топката премина над вратата.

В 65-ата минута Макнийл изпълни корнер, след който Годфри се извиси и стреля с глава. Виктор Линдельоф обаче се беше позиционирал добре и успя да избие от голлинията.

Петнайсет минути преди края гостите пропуснаха много добър шанс, за да върнат интригата. След центриране топката беше свалена за Люис Добин, който с нещо средно между удар и центриране върна кълбото успоредно на голлинията. Доминик Калвърт-Люин се хвърли с шпагат, но не успя да се разпише.

Все пак Манчестър Юнайтед запази суха мрежа и взе важни три точки в домакинството си на Евертън.

FT Манчестър Юнайтед - Евертън 2:0

1:0 Бруно Фернандеш (дузпа) 12'

2:0 Маркъс Рашфорд (дузпа) 36'

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: 24. Онана, 20. Далот, 19. Варан, 35. Еванс, 2. Линдельоф, 37. Мейну, 18. Каземиро, 39. Мактомини, 8. Фернандеш (К), 17. Гарначо, 10. Рашфорд

Треньор: Ерик тен Хаг

Евертън: 1. Пикфорд 22. Годфри, 6. Тарковски (К), 32. Брантуайт, 19. Миколенко, 11. Харисън, 8. Онана, 37. Гарнър, 7. Макнийл, 16. Докуре, 14. Бето

Треньор: Шон Дайш