Кардиф постигна драматичен успех с 2:1 при домакинството на Брайтън от 12-ия кръг на Висшата лига. Това бе втори успех за уелския отбор от началото на сезона, който му позволи да се измъкне от зоната на изпадащите.  Успехът бе изкован в 90-ата минута, когато Сол Бамба вкара с удар от близка дистанция.

Срещата започна силно за гостите от Брайтън, които поведоха още в шестата минута чрез централния бранител Люис Дънк. Соломон Марч центрира от фаул в наказателното поле на Кардиф, където Дънк бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Кардиф.

Постепенно обаче Кардиф заигра по-добре и Калъм Питърсън изравни в 28-мата минута с глава.

Шест минути след това ситуацията за Брайтън се утежни още, след като Джак Стивънс получи директен червен картон за груб фаул в центъра на терена.

С човек повече Кардиф пое контрол над мача, но победното попадение падна чак в последните секунди на добавеното време.

Дълго изпълнение на тъч доведе до разбъркване в наказателното поле на гостите и два последователни удара в гредите им. Накрая топката отскочи към Бамба и централния бранител с мощен удар я прати във вратата за крайното 2:1.

След този успех Кардиф се изкачи на шестайстото място в класирането с актив от 8 точки, а Брайтън е двайсти с 14 точки.