Стопроцентовият старт на Питърбро през сезона в Лига 1 в Англия приключи при гостуването на Донкастър. Битката там завърши наравно 0:0 и така Боро ще трябва да дели първата позиция в класирането.

Колкото до Донкастър, макар че успя да спре победната серия на лидера, продължава да не може да зарадва феновете си с победа на свой терен, като това беше трето поредно домакинско равенство за тима.

Гостите бяха далеч по-активни преди почивката, но всичките им удари бяха спасени с вещина от вратаря Иън Лаулър. Маркъс Мадисън от състава на лидера пък тресна и греда в 25-та минута.

След подновяването на играта ролите се размениха, но и нападателите на Донкастър нямаха късмет в преследването на попадението и така в крайна сметка най-логичният резултат беше равенството, макар и нулево.

След този развой Питърбро запази лидерската си позиция, но вече е с еднакъв актив с втория Шросбъри. И двата тима са с по 13 точки от 15 възможни. Донкастър е с 6 точки в средата на таблицата.