Габриел Мартинели успокои феновете на Арсенал и заяви, че се чувства добре преди лондонското дерби с Челси на Боксинг Дей.

Бразилецът получи травма при загубата от Манчестър Сити с 1:4 в четвъртфиналите за Купата на Лигата. 19-годишният талант, който се завърна наскоро след дългосрочна контузия на коляното, падна на терена след единоборство с вратаря на Сити Зак Стефен малко преди почивката. Той се появи на терена през второто полувреме, но бе заменен малко след старта на частта, като мениджърът на „артилеристите“ Микел Артета настоя, че смяната е била чисто превантивна.

„Чувствам се добре и съм готов отново да играя“, написа Мартинели в Инстаграм. Арсенал излиза у дома срещу Челси във Висшата лига на 26 декември от 19:30 часа българско време.