Челси записа 9-а поредна победа в Премиършип след труден успех над УБА с 1:0 в двубой от 15-ия кръг. Победното попадение дойде в 76-ата минута, а негов автор стана Диего Коста.

УБА започна доста добре срещата, но не сполучи с завършващия удар. Матю Филипс пробва удар в 10-ата минута, който не намери целта. Крис Брънт също пробва мерника си само 8 минути по-късно.

Рондон беше близо до отриването на резултата в 26-ата минута, но и той не сполучи. Давид Луис нанесе добър удар в 32-ата минута по посока вратата на Фостър, но не намери целта. Малко по-късно отново той не намери целта.

През втората част Крис Брънт пробва рефлекса на Куртоа, който се справи в 55-ата минута.

Диего Коста беше на точното място в 76-ата минута, след като се впусна в атака по крилото и с диагонален удар матира Фостър. До края на двубоя и Фабрегас, който влезе като резерва можеше да направи резултата 2:0, но не сполучи.

В крайна сметка Челси изстрада успеха и е лидер след 9-ата си поредна победа и има актив от 37 точки с 3 повече от Арсенал. УБА е на 8-ото място с 20 точки.