Саутхемптън се класира за 1/16-финалите за ФА Къп след драматична победа с 3:2 като гост над Суонзи след продължения. В редовното време срещата завърши 1:1.

Още в 8-ата минута Редмънд изведе гостите напред, а след половин час игра Валери беше изгонен. Суонзи стигна до изравнителен гол в 77-ата минута чрез Пиро. В 95-ата минута Беднарек си вкара автогол, а секунди по-късно Елиюнуси изравни. Победното попадение за „светците” вкара Лонг в 102-ата минута.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Гостите поведоха в 8-ата минута. Тогава Нейтън Тела се възползва от грешка в защитата на Суонзи и изведе Нейтън Редмънд сам срещу вратаря, а той не сбърка за 0:1.

След половин час игра „светците” останаха с човек по-малко. Валери не прецени добре подаване към Обафеми и го фаулира. Нападателят оставаше сам срещу Форстър, а реферът показа втори жълт картон за французина.

Суонзи изравни в 77-ата минута. Тогава Ноутън проби отдясно и пусна успореден пас в наказателното поле. Защитник на гостите не успя да изчисти, а топката попадна в Жоел Пиро, който с бомбен шут вкара за 1:1.

Нови голове в редовното време не паднаха и се стигна до продължения. В 95-ата минута „лебедите” поведоха. Обафеми получи отдясно и центрира в наказателното поле, където в опита си да изчисти Ян Беднарек прати топката в собствената си врата.

Само секунди по-късно Шейн Лонг намери Мохамед Елиюниси в наказателното поле. Норвежецът беше оставен непокрит, овладя и с хубав удар матира вратаря за 2:2.

В 102-ата минута Саутхемптън стигна до успеха. Шейн Лонг получи отлиноч подаване от Уорд-Праус и от няколко метра прати топката във вратата.