Арсен Венгер най-сетне прекъсна серията си от 13 мача без успех над Жозе Моуриньо, след като неговият Арсенал надигра Челси с 1:0 в мача за Къмюнити Шийлд. Алекс Окслейд-Чембърлейн вкара гола, който донесе трофея на „топчиите“, а пък „сините“ ще запомнят мача като първия официален на Радамел Фалкао за тях. Същото важи и за вратаря на Арсенал Петр Чех, който до този момент игра само в летните контроли.

„Артилеристите“ съвсем резонно стигнаха до успеха на „Уембли“, като създадоха много повече положения от шампиона на Англия, който доминираше върху контрола над топката. Той обаче не донесе кой знае какви опасности пред вратата на Петр Чех, който започна кариерата си в Арсенал със суха мрежа.

Срещата започна доста спокойно, като първият четвърт час показа, че двата тима има още какво да изчистят в играта си преди старта на сезона в Англия. Първият точен изстрел към една от двете врати дойде чак в 22-ата минута, когато Тио Уолкът не затрудни особено Тио Куртоа след центриране от фаул.

Две минути по-късно обаче „топчиите“ вече водеха в резултата. Тимът на Венгер проведе постепенна атака в характерния си стил, а Тио Уолкът я изостри с пас вдясно за Алекс Окслейд-Чембърлейн. Англичанинът с рязък финт литна Сесар Аспиликуета и с левия си крак заби истински пирон в горния ляв ъгъл зад безнадеждно плонжиралия Куртоа.

Попадението внесе импулс в играта на „сините“, които притиснаха опонента си. Рамирес пропусна двете най-чисти възможности до почивката, като трябва да съжалява много за случилото се в 36-ата минута. Вилиан с хубав пас в коридор изведе Лоик Реми отляво по фланга, а французинът догони кълбото до аутлинията. Последва прецизно центриране пред вратарското поле, където Рамирес бе абсолютно сам и отигра с глава. Чех тръгна в грешната посока, а за негов късмет кълбото не попадна във вратата.

На почивката в игра за Челси се появи новото попълнение Радамел Фалкао, за когото това бе официален дебют за „сините“. Те продължиха да доминират на терена и в 61-ата минута техният лидер през миналия сезон Еден Азар пропиля идеална възможност. Сеск Фабрегас го изведе на отлична позиция отдясно, ала белгиецът малко се поколеба при удара и Лоран Кошчиелни го затвори добре, а топката прелетя високо в аут.

Петр Чех блесна за първи път с екипа на Арсенал в 70-ата минута, когато по отличен начин отрази пряк свободен удар на Оскар. В ответната атака „топчиите“ можеха да увеличат аванса си, ала Жиру засече не много добре остро подаване към себе си и прати топката над гредата.

До край шампионът наложи териториален превес, който обаче не донесе нищо повече. За сметка на това Арсенал можеше да реализира още веднъш 4 минути преди края. Рамзи се понесе отляво за контраатака и спря пред наказателното поле, за да даде отличен пас за Касорла. Испанецът бе сам срещу Куртоа и опита твърде триков удар, който белгиецът спря с тяло. Отскочилата топка стигна до Рамзи пред дъгата, който шутира силно, а след рикошет в Иванович тя прелетя опасно близо покрай десния стълб. Накрая и Киърън Гибс излезе очи в очи срещу белгийския страж, който за пореден попречи крайния резултат да набъбне по-сериозно.