Четвъртодивизионният Транмиър Роувърс успя да се класира за третия кръг в турнира за ФА Къп, след като спечели преиграването си срещу аматьорския Саутпорт. На „Хейг Авеню” гостите се наложиха с 2:0, а големият герой се казваше Конър Дженингс.

27-годишният англичанин вкара и двете попадения, които бяха с цената на двубой срещу елитния Тотнъм в следващия етап от надпреварата в най-стария футболен турнир.

Дженингс откри резултата в 14-ата минута, когато наказа противниковия вратар със знаменито воле. Бранител на Саутпорт изчисти нескопосано едно безадресно дълго подаване, а кълбото падна по перфектен начин пред Дженингс. Нападателят директно го намери от въздуха и с шут от около 25 метра прониза мрежата над Дан Ханфорд.

Две минути преди края на първото полувреме всичко стана ясно. Джейк Карпис изпрати далечно центриране от десния фланг, а Дженингс получи твърде много пространство от бранителите. Той шутира с десния крак от въздуха, този път пронизвайки долния десен ъгъл.

Двубоят между Тотнъм и Транмиър ще се играе на 4 януари.