Уест Хем се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Арсенал в лондонското дерби от 22-ия кръг на Висшата лига. Победното попадение за „чуковете“ реализира Деклан Райс в 48-та минута.

Уест Хем създаде първата опасност в мача в 7-та минута, когато Марк Нобъл отправи хубав удар, но Бернд Лено спаси.

Арсенал направи страхотен пропуск в 14-та минута, когато можеше да поведе в резултата. Александър Лаказет бе изведен на отлична позиция в наказателното поле на Уест Хем и стреля, но първият му удар бе спасен от Лукаш Фабиански, а добавката му не бе точна.

Уест Хем разигра добре топката в 32-та минута, когато Марко Арнаутович комбинира със Самир Насри, а той продължи към Фелипе Андерсон, който стреля от дистанция, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Бернд Лено.

Матео Гендузи стреля отдалеч в 35-та минута, но топката премина опасно близо от левия стълб на вратата на Лукаш Фабиански.

Уест Хем поведе в резултата в 48-та минута, когато Самир Насри комбинира с Деклан Райс, а той с премерен удар вкара топката във вратата на Бернд Лено.

Пред Пиер-Емерик Обамеянг се откри много добра възможност в 64-та минута, но той стреля неточно в аут.

Алекс Иуоби проби отляво в 67-та минута и навлезе в наказателното поле на Уест Хем, след което отправи диагонален удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Лукаш Фабиански.

Матео Гендузи отправи далечен удар в 68-та минута, но Фабиански спаси.

Гол на Обамеянг не бе зачетен в 83-та минута заради засада.

В добавеното време на срещата ново попадение на „артилеристите“ не бе зачетено заради засада на Сеад Колашинац.

Арсенал е пети в класирането с 41 точки, а Уест Хем е осми с 31 точки.

Уест Хем: 1. Лукаш Фабиански – 5. Пабло Сабалета, 23. Диоп, 21. Анджело Огбона, 3. Аарън Кресуел – 16. Марк Нобъл, 41. Деклан Райс – 30. Михаил Антонио, 18. Самир Насри, 8. Фелипе Андерсон – 7. Марко Арнаутович

Арсенал: 19. Бернд Лено – 20. Шкодран Мустафи, 5. Сократис Папастатопулос, 6. Лоран Кошчелни – 15. Айнсли Мейтланд-Найлс, 29. Матео Гендузи, 34. Гранит Джака, 31. Сеад Колашинац – 14. Пиер-Емерик Обамеянг, 17. Алекс Иуоби – 9. Александър Лаказет