Съндърланд постигна изключително важна победа с 4:1 при гостуването на Дарби Каунти от 39-ия кръг на Чемпиъншип. По този начин „черните котки“ запазиха живи своите шансове за спасяване, докато „овните“ усложниха своята позиция в борбата за намирането на място в плейофите.

Съндърланд поведе в резултата в 10-та минута, когато Лий Кетърмол подаде към Хънимен, който отправи далечен удар, след което топката рикошира в главата на Крейг Форсайт и топката влетя във вратата на Скот Карсън.

Гостите удвоиха своята преднина в 36-та минута, когато Ашли Флетчър финтира двама футболисти на Дарби Каунти, навлезе в наказателното поле и с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на Карсън.

Матей Видра намали пасива на „овните“ с попадение в 42-та минута.

Съндърланд получи правото да изпълни дузпа в 50-та минута, която бе реализирана от Ейдън МакГийди.

Ашли Флетчър направи отличен пробив в 66-та минута, след което стреля, но топката се спря в левия стълб на вратата на Скот Карсън.

Гостите нацелиха нова греда в 70-та минута.

Дарби Каунти можеше да върне интригата в двубоя в 71-та минута, но Матей Видра пропусна от чиста позиция.

Съндърланд все пак успя да реализира четвърти гол в 76-та минута, а негов автор бе Джон О‘Шей.

Дарби Каунти е пети в класирането с актив от 62 точки, Съндърланд е предпоследен с 31 точки.