Челси победи Тотнъм с 2:0 в първи полуфинален мач за Карабао Къп. Домакините откриха рано резултата чрез Кай Хавертц (5), а малко преди края на първото полувреме удвоиха преднината си след автогол на Бен Дейвис. По този начин "сините" взеха добър аванс преди реванша, който ще се състои следващата седмица.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

"Сините" създадоха първата възможност в двубоя още в началните секунди на двубоя, но пасът на Ромелу Лукаку в наказателното поле не намери Мейсън Маунт.

В 5-ата минута домакините откриха резултата. Маркос Алонсо открадна топката дълбоко в половината на "шпорите", след което подаде в наказателното поле към Кай Хавертц. Германецът овладя и стреля остро по земята,където Давинсон Санчес засече кълбото в собствената си врата.

Челси продължи да доминира в началните минути на двубоя и в 12-ата минута Кай Хавертц можеше да удвои преднината на тима си. Нападателят се възползва от грешка в защитата на гостите и стреля в близкия ъгъл отблизо, но Юго Лорис спаси.

Тотнъм опита да пренесе играта в по-предни позиции, но центриранията в наказателното поле на домакините не застрашиха вратата на Кепа Арисабалага. В следващите минути домакините разиграваха продължително, но това не водеше до голови опасности за Юго Лорис.

В 32-ата минута Антонио Рюдигер се възползва от грешка на Джапет Танганга в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но топката срещна тялото на бранителя и излезе в ъглов удар.

Три минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Хаким Зиеш центрира остро в наказателното поле от фаул, след което Джапет Танганга опита да изчисти топката, но я прати в тялото на Бен Дейвис и кълбото влетя в мрежата.

В 40-ата минута Хаким Зиеш центрира в наказателното поле, където Ромелу Лукаку бе над всички, стреляйки с глава близо до десния страничен стълб.

Тотнъм притисна съперника си в началото на второто полувреме и пет минути след началото Кепа Арисабалага трябваше да се намесва решително след опасен изстрел от пряк свободен удар на Хари Кейн.

Малко след това Юго Лорис улови решително след изстрел на Хаким Зиеш от границата на наказателното поле.

В 61-ата минута Тимо Вернер проби в наказателното поле, след което стреля в далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата. Пет минути по-късно германецът получи на отлична позиция в наказателното поле, след което се опита технично да го прехвърли, но Юго Лорис спаси.

"Шпорите" опитаха да отговорят на агресията, но изстрел на Лукас Моура от въздуха в наказателното поле премина над вратата.

В 77-ата минута Хаким Зиеш получи добро подаване от Маркос Алонсо в наказателното поле, след което стреля от въздуха, но над вратата.

Три минути преди края на двубоя Кепа Арисабалага се намеси решително след изстрел отблизо на Джовани Ло Селсо. До края на двубоя двата тима си размениха опасни атаки, но резлутатът остана непроменен.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:0

1:0 Кай Хавертц 5'

2:0 Бен Дейвис 35'-авт.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Кепа Арисабалага, Сесар Аспиликуета, Маланг Сар, Антонио Рюдигер, Маркос Алонсо, Жоржиньо, Саул Нигес, Хаким Зиеш, Мейсън Маунт, Кай Хавертц, Ромелу Лукаку

Мениджър: Томас Тухел

ТОТНЪМ: Юго Лорис, Джапет Танганга, Давинсон Санчес, Бен Дейвис, Пиер-Емил Хойберг, Оливер Скип, Емерсон Роял, Мат Дохърти, Лукас Моура, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн

Мениджър: Антонио Конте

Гл. съдия: Крейг Поусън