Челси е решен да запази в редиците си централния защитник Андреас Кристенсен, след като вече отхвърли оферта на Барселона за бранителя, съобщиха от Sky Sports News. Според информациите "сините“ считат датския национал за важен играч, който непременно искат да задържат и в дългосрочен план на ,,Стамфорд Бридж“.

През октомври, бащата на Кристенсен и негов агент Свен заяви, че ще подаде молба за трансфер на клиента му в друг отбор, ако Андреас не получи повече титулярни минути преди Коледа. Кристенсен е изиграл едва пет мача повече след изказването на баща си, като само един от тях бе във Висшата лига – този при загубата с 1:2 от Уулвърхемптън като гост в междинния кръг на 5 декември.

22-годишният има два изкарани периода под наем за германския Борусия Мьонхенгладбах в Бундеслигата, а за Челси има 52 мача в кариерата си. Челси приема у дома Борнемут в среща от четвъртфиналите на Карабао Къп в сряда, преди да домакинство отново в двубой от Премиър лийг срещу Лестър в събота.