С две попадения през второто полувреме на Коул Памър и Никълъс Джаксън, Челси успя да се върне на победния път след две поредни загуби след успех над Шефийлд Юнайтед. „Сините“ от Лондон продължават с лъкатушещия си сезон във Висшата лига, но в съботния следобед на 17-ия кръг поразиха „остриетата“ в своето домакинство.

Успехът прати хората на Маурисио Почетино до 10-ото място и те вече са с 22 точки, докато Шефийлд Юнайтед остава последен със скромния актив от осем точки и „остриетата“ сериозно ще трябва да се замислят за своето бъдеще във футболния елит на Англия.

Челси vs Шефийлд Юнайтед

източник: sofascore.com

Срещата започна с по-активна игра на домакините, които веднага установиха контрол върху топката и изпълниха няколко корнера. В 15-ата минута Конър Галахър отправи опасен далечен удар, но Уес Фодерингам улови. Лондонският тим продължи да бъде по-дейният, но компактността в отбраната на Шефийлд беше на ниво и Фодерингам не беше безпокоен с кой знае колко сериозни изстрели.

В 39-ата минута Джаксън тества Фодерингам, ала стражът на Шефийлд реагира умело. Три преди края на първото полувреме "сините" стигнаха до нова опасност. Николас Джаксън проби отляво и задмина Ахмедходжич, след което шутира силно с десния крак, но и встрани от вратата на гостите.

28 снимки

Девет след подновяването на играта дойде моментът за домакините, като точен беше Коул Палмър. Той комбинира с Рахийм Стърлинг вдясно, който надигра Андре Бруукс и достави скоростен успореден пас. Там Палмър беше вече притичал и отблизо засече топката, за да открие резултата - 1:0.

Домакините удариха за втори път своя опонент в 61-ата минута. Тогава Коул Палмър намери Стърлинг в наказателното поле на "остриетата" и англичанинът овладя. Някак топката обаче след серия от рикошети се върна към Палмър вдясно, който под плонжа на Фодерингам даде пас към Николас Джаксън, който нямаше как да сгреши отблизо - 2:0.