Отборът на Челси продължи с разочароващото си представяне във Висшата лига. Възпитаниците на Франк Лампард записаха поредно поражение в елита, като този път „сините” отстъпиха с 0:2 на Брентфорд у дома. Това бе пета поредна загуба за Челси под ръководството на Франк Лампард, който се завърна начело на лондончани след уволнението на Греъм Потър.

Гостите поведоха с 1:0 в края на първото полувреме, когато Сесар Аспиликуета си реализира автогол, а дванадесет минути преди края Брайън Мбуемо вкара за 2:0, оформяйки крайния резултат в мача.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Двата тима изиграха изключително скучно първо полувреме, като гостите дори не успяха да отправят точен удар във вратата на своя противник. „Пчеличките” поведоха щастливо, след като след центриране от корнер, топката бе отклонена, за да удари Аспиликуета по рамото и да влезе в собствената му мрежа.

Логично двата тима се оттеглиха на почивка под бурните освирквания от феновете на трибуните.

След почивката Челси леко увеличи оборотите, но точно когато показа подем в играта си, гостите удариха за втори път. Брайън Мбеумо оформи крайния резултат в 78-ата минута.

Загубата остави Челси в долната половина на таблицата или по-точно на 11-то място, на шест точки зад десетия Фулъм. Със спечелените три точки пък тимът на Брентфорд се изкачи до деветата позиция.