Лидерът в английската Висша лига Челси буквално отнесе тима на Лестър с 3:0 като гост в първи двубой от 12-ия кръг на първенството. Антонио Рюдигер откри резултата в 14-ата, а Н'Голо Канте удвои в 28-ата минута. Кристиан Пулишич пък оформи класиката в 71-ата минута, а след това три попадения на лондончани бяха отмнени заради засада.

Gulliver/GettyImages
61 снимки

През целия двубой на терена имаше само един отбор на терена - този на Челси, които не оставиха никакви шансове на своите домакини, които бяха напълно безидейни в атака. "Сините", които в този мач играха в жълто, си решиха срещата още до почивката с два гола, а през втората част продлжиха да диктуват темпото и стигнаха до още едно попадение. Това беше и най-малкото, с което "лисиците" можеха да се отърват днес и заради последвалите три отменени гола.

По този начин Челси вече събраха 29 точки и дръпнаха с шест точки пред Манчестър Сити и Уест Хем, които са втори и трети, съответно. Лестър продължава с неубедителното си представяне и остава на 12-о място с 15 пункта в аткива си. В следващия кръг лондончани имат дерби с Манчестър Юнайтед на "Стамфорд Бридж", но преди това приемат и Ювентус в Шампионската лига. "Лисиците" са домакинстват на Уотфорд, а през седмицата имат домакинство на Легия Варшава в Лига Европа.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВИСШАТА ЛИГА МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Първите минути гостите наложиха териториален натиск и в четвъртата минута бяха много близо до откриване на резултата. Жоржиньо изпълни бързо свободен удар от центъра и изведе Бен Чилуел отляво. Английският национал напредна в наказателното поле и шутира, но топката се отби от напречната греда зад Каспер Шмайхел.

Натискът на Челси продължи резултатът беше открит в 14-ата минута, когато Бен Чилуел центрира от корнер в наказателното поле, където Антонио Рюдигер изпревари Тимоти Кастан и Вилфред Ндиди, след което отправи отличен удар с глава и прати топката в мрежата на домакините - 0:1.

Три минути след това Жоржиньо даде превъзходен извеждащ пас за Н'Голо Канте, който се опита да преодолее Шмайхел с дения крак, но датчанинът блокира удара му.

В 25-ата минута Адемола Лукман засече във вратата на Едуард Менди центриране на далечната греда от страна на Марк Олбрайтън, но попадението беше отменено заради засада на крилото.

180 секунди по-късно лондончани удвоиха резултата. Трево Чалоба намери отдясно Рийс Джеймс, който комбинира с Н'Голо Канте в половината на Лестър. Французинът напредна отлично, Чаглар Союнджу закъсня да покрие празното пространство, след което Канте шутира прекрасно пред границата на наказателното поле и отбеляза в левия ъгъл на Шмайхел за 0:2.

На почивката мениджърът на "лисиците" Брендън Роджърс извърши две промени в състава си. На терена се появиха Келечи Ихеаначо и Джеймс Мадисън, които замениха съответно Адемола Лукман и Харви Барнс.

В 53-ата минута гостите бяха близо до трето попадение. Калъм Хъдсън-Одой бе изведен отляво, проби в наказателното поле и върна към границата за Чилуел, който шутира по тревата, но Шмайхел показа чудесен рефлекс и изби.

В 61-ата минута Рюдигер комбинира с Хъдсън-Одой отляво, а англичанинът влезе в наказателното поле, залъга съперник и отправи удар, но топката премина над гредата на Шмайхел.

Две минути след това Даниел Амартей отправи строховит удар от далечна дистанция, но Менди внимаваше и изби над гредат с една ръка.

В 65-ата минута Джеймс Мадисън центрира отдясно в наказателното поле, където Джейми Варди игра с глава, но неточно.

Челси продължаваше да търси трети гол и в 68-ата минута имаха нова възможност. Резервата Хаким Зиеш центрира технично отдясно в пеналтерията на първа греда, където друга резерва - Кристиан Пулишич засече от границата на вратарското поле, но покрай лявата греда на Шмайхел.

Класиката стана факт в 71-ата минута, когато Трево Чалоба изведе на скорост отдясно Зиеш. Мароканецът влезе в наказателното, излъга Союнджу, смени добре посоката и след това намери Пулишич на границата на вратарското поле, който този път не сгреши - 0:3.

Две минути след това и Хъдсън-Одой прати топката във вратата на Шмайхел, но това попадение бе отменено заради засада. В 81-ата минута още един гол на Пулишич бе отменен по същата причина.

Минута по-късно Мадисън стреля от дистанция, но Менди изби в корнер.

В 84-ата минута попадние на Рийс Джемйс също бе отменено даради засада.

До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и Челси увеличи аванса си на върха в класирането на Премиър лийг.

FT | ЛЕСТЪР СИТИ – ЧЕЛСИ  0:3

0:1 Антонио Рюдигер 14'

0:2 Н'Голо Канте 28'

0:3 Кристиан Пулишич 71'

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕСТЪР СИТИ (3-4-3): 1. Каспер Шмайхел (к) ж.к. – 18. Даниел Амартей ж.к., 6. Джони Еванс ж.к., 4. Чаглар Союнджу – 27. Тимоти Кастан, 42. Бубакари Сумаре, 25. Вилфред Ндиди, 11. Марк Олбрайтън – 37. Адемола Лукман (46' - 14. Келечи Ихеаначо), 9. Джейми Варди, 7. Харви Барнс (46' - 10. Джеймс Мадисън)

Мениджър: Брендън Роджърс

ЧЕЛСИ (3-4-1-2): 16. Едуард Менди ж.к. – 2. Антонио Рюдигер, 6. Тиаго Силва, 14. Трево Чалоба – 21. Бен Чилуел, 5. Жоржиньо (к), 7. Н’Голо Канте, 24. Рийс Джеймс – 20. Калъм Хъдсън-Одой, 19. Мейсън Маунт – 29. Кай Хавертц

Мениджър: Томас Тухел