Челси започна успешно защитата на Купата на Англия, след като спечели с 2:0 при домакинството си срещу Нотингам Форест на „Стамфорд Бридж“. И двата гола за лондончани реализира Алваро Мората.

Това най-вероятно бе последният мач на Франсеск Фабрегас за Челси. Испанецът се сбогува много емоционално със „Стамфорд Бридж“.

Алваро Мората също е много вероятно да е изиграл последния си мач за Челси с оглед поведението си на терена.

Челси поведе в резултата в 49-та минута. Калъм Хъдсън-Одой направи добър пробив по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Нотингам, където Мората бе изпуснат за миг и испанският нападател отблизо успя да вкара във вратата на Люк Стийл.

Челси удвои своята преднина в 59-та минута. Хъдсън-Одой финтира двама футболисти на Нотингам, след което центрира в наказателното поле на гостите, където Мората засече топката с глава и я вкара във вратата на Стийл.