Челси – Нотингам Форест 0:0 /първо полувреме/, 3-ти кръг, Купа на Англия, „Стамфорд Бридж“

Челси имаше надмощие през първото полувреме, но така и не успя да реализира създадените положения пред вратата на Люк Стийл.

Давиде Дзапакоста сложи топката на главата на Алваро Мората в 12-та минута. Испанският нападател стреля, но Стийл успя да спаси.

Емерсон стреля от фаул в 14-та минута, но над напречната греда в аут.

Пред Калъм Хъдсън-Одой се откри много добра възможност в 18-та минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от Клаудио Якоб.

Давиде Дзапакоста нанесе много опасен удар в 21-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Стийл.

Съдията Мадли свири дузпа за Челси в 29-та минута за нарушение на Клаудио Якоб срещу Лофтъс-Чийк. Защитникът на Нотингам препъна играча на „сините“.

Франсеск Фабрегас изпълни наказателния удар, но Люк Стийл плонжира вдясно и успя да спаси.

Челси организира много добра контраатака в 37-та минута, когато Алваро Мората пусна към Дзапакоста, който отправи силен удар, но Стийл успя да спаси.

Рубен Лофтъс-Чийк получи контузия и бе сменен в 42-та минута, като на негово място се появи Еден Азар.