Челси не съумя да спечели домакинството си от 17-ия кръг на английската Висша лига срещу сериозно разклатения тим на Евертън, завършвайки при резултат 1:1 срещу тима на Рафаел Бенитес. Равенството оставя "сините" на третата позиция с 37 точки – на четири зад лидера Манчестър Сити, който преди 48 часа разби със 7:0 Лийдс.

Лондончани изпуснаха много положения, най-сериозните от които се откриха пред Рийс Джеймс и Мейсън Маунт. Именно вторият откри за домакините в 70-ата минута, но само пет по-късно Джаред Брентуайт възстанови равенството на „Стамфорд Бридж“. До края тимът на Томас Тухел опита да наложи натиск и имаше своите ситуации. Най-чистата от тях се откри пред Тиаго Силва, който с глава опита да отбележи след ъглов удар, но Джордан Пикфорд се справи блестящо за пореден път и отрази в нов корнер.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Още в шестата минута един от играчите в най-добра форма за Челси - Рийс Джеймс бе изведен сам срещу Джордан Пикфорд, но ударът на десния халфбек от непосредствена близост не намери вратата на английския национал. Две минути по-късно отново Джеймс бе замесен в интересна ситуация, той проби добре и подаде към своя съотборник Мейсън Маунт, чийто удар мина покрай десния страничен стълб.

Натискът на Челси продължи и в следващите минути - Зиеш пропусна топката зад гърба си и излъга по страхотен начин Кени, след което проби дълбоко в половината на "карамелите". Пасът на мароканеца намери Пулишич, но атрактивното отиграване с пета на американеца попадна в ръцете на Пикфорд.

След силните първи 10-15 минути, Челси създаде следващата си ситуация чак след изминаването на половин час игра. Хаким Зиеш стреля от дъгата, но неговият изстрел също не бе точен. 120 секунди по-късно Маунт се освободи елегантно от бранител на гостите и се озова един на един срещу Пикфорд. Английският страж обаче не трепна и с крак отрази удара на совя сънародник.

За разлика от първото полувреме, първите 15-20 минути на второто не предложиха абсолютно нищо интересно. В 66-ата минута Абдулайе Дукуре нахлу остро в наказаталеното поле на Челси, но бе спрян навреме от отбраната на "сините".

Три минути по-късно Дукуре подхвана контраатака за Евертън, но бе спрян от Тиаго Силва. Рийс Джеймс от своя страна подхвана контра за Челси и превзе много терен, като комбинира с Баркли. Десният халфбек подаде към Маунт, който с безпощаден удар откри за Челси.

Пет минути след попадението на Маунт Гордън на другата врата центира за Евертън, а Брентуайт протегна крак на пътя на топката и изравни.

Сините отново имаха възможност да поведат, като Тиаго Силва се извиси след ъглов удар и стреля опасно с глава, но Пикфорд показа страхотен рефлекс.

Челси - Евертън 1:1

1:0 Мейсън Маунт 70`

1:1 Джаред Брентуайт 75`

Челси(3-4-2-1): Едуар Менди - Сесар Аспиликуета(79`- Трево Чалоба), Тиаго Силва, Антонио Рюдигер - Рийс Джеймс, Рубен Лофтъс-Чийк(жк)(65` - Рос Баркли), Жоржиньо(жк), Маркос Алонсо(65`- Саул Нигес) - Хаким Зиеш, Мейсън Маунт - Кристиян Пулишич

Мениджър: Томас Тухел

Евертън(5-4-1): Джордан Пикфорд - Джонджо Кени, Мейсън Холгейт(жк), Майкъл Кийн, Джаръд Брентуайт, Бен Годфрий - Алекс Иуоби, Абдулайе Дукуре, Андре Гомеш(71`- Жан-Филип Гбамен), Антъни Гордън(90`- Тейлър Онияанго) - Елис Симс(61` - Люис Добин(жк))

Мениджър: Рафаел Бенитес

Съдия: Майкъл Оливър