Челси и Нюкасъл завършиха 1:1 в контрола, играна в Атланта. Новото попълнение на лондончани Николас Джаксън (12) откри резултата, а парагваецът Мигел Алмирон (45) отбеляза попадението за "свраките".

Отборът на Челси влезе по-добре в мача и още в 12-ата минута стигна до гол. Маатсен изведе на добра позиция  бързия Джаксън, който не остави никакви шансове на Мартин Дубравка. Десетина минути по-късно Чезаре Казадей пропусна да удвои, след като шутира неточно. Нюкасъл изравни секунди преди почивката чрез Алмирон, който с техничен удар прати топката в далечния ъгъл на вратата.

И през втората част Челси беше по-добрият отбор, но влезлият на мястото на Дубравка - Ник Поуп, не позволи да бъде преодолян. Вратарят спаси удари на Нкунку, Галахър и Бен Чилуел.

Следващата проверка на Челси ще е срещу Фулъм на 30 юли, а ден по-рано Нюкасъл ще премери сили с Брайтън.