Отборът на Челси победи с 2:1 Хъл Сити в двубой от 1/16-финалите на ФА Къп и се класира за следващата фаза на турнира. Резултатът бе открит още в 6-ата минута чрез Миши Батшуай, който се възползва по перфектен начин от един от редките си шансове за изява. В 64-ата минута Фикайо Томори удвои аванса на лондончани, но последва изненадващ гол на домакините, който внесе смут в "сините" редици и принуди Челси да се защитава до последните секунди на двубоя.

Домакините започнаха активно, но бяха "попарени" от ранното попадение.

В 6-ата минута Миши Батшуай изведе "сините" напред. Атаката започна с дълго подаване, достигнало до Сесар Аспиликуета, който центрира към Мейсън Маунт в наказателното поле. Мауйн бе на добра позиция, но ударът му бе блокиран от защитник, след което топката достигна до краката на Миши Батшуай. Белгиецът бе безкомпромисен и след още един рикошет топката се озова в мрежата на ДжордЖ Лонг.

​След гола "сините" поеха инициативата в свои ръце и тотално наложиха доминацията си.

В 15-ата минута Батшуай можеше да се разпише за втори път, но ударът му бе блокиран от защитник на Хъл.

В 33-ата минута Мейсън Маунт овладя топката в наказателното поле, но изпрати топката право в ръцете на Лонг.

В самия край на първата част Сесар Аспиликуета стреля към вратата на Хъл, но стражът отново бе на правилното място и изби удара встрани.

Getty Images
49 снимки

​Домакините започнаха втората част ударно и след изпълнение на свободен удар от средно разстояние можеха да възстановят равенството. Шутът на Хърби Кейн обаче прелетя на сантиметри от "синята" врата.

В 59-ата минута "тигрите" бяха изключително близо до изравнителното попадение, след като Джаръд Боуен извърши страхотен пробив до границата на наказателното поле, откъдето шутира. Ударът му обаче премина на сантиметри над напречната греда.

Точно когато Челси бе предоставил инициативата на Хъл, "сините" стигнаха до второ попадение. В 64-ата минута Фикайо Томори удвои аванса на своите, след като засече центриране на Рос Баркли от свободен удар. Отскубвайки се от противниковата защита, младокът насочи топката с глава право към левия ъгъл на Лонг и внесе спокойствие в "синия" лагер.

Малко по-късно като по чудо топката не попадна отново в мрежата на "тигрите". Уилиан отправи прецизен пас към Педро, който отправи удар, но топката премина болезнено близо до левия стълб на вратата.

​В 78-а "тигрите" объркаха "сините" планове, отбелязвайки попадение. Камил Гросицки застана зад топката и изпълни свободен удар, след което топката се отби от "синята" стена и я направи невъзможна за спасяване.

До края на срещата "тигрите" направиха всичко възможно да изравнят резултата и да доведат нещата до преиграване, но опитите им не се увенчаха с успех и в крайна сметка Челси се класира за следващата фаза на турнира.

СЪСТАВИ:

Хъл Сити: 1. Джордж Лонг, 2. Ерик Лихай (к), 3. Райън Тафадзоли, 5. Рийс Бърк, 16. Роби МакКензи, 18. Джордж Хънимен, 41. Хърби Кейн, 37. Лео да Силва Лопес, 43. Малик Уилкс, 9. Том Ийвс, 30. Джаръд Боуен

Треньор: Грант МакКан

Челси: 1. Уили Кабайеро, 3. Маркос Алонсо, 29. Викайо Томори, 15. Курт Зума, 28. Сесар Аспиликуета (к), 19. Мейсън Маунт, 17. Матео Ковачич, 8. Рос Баркли, 11. Педро, 23. Миши Батшуай, 20. Калъм Хъдсън-Одой

Треньор: Франк Лампард