Челси победи Фулъм с 1:0 в мач от 21-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение бе дело на Кол Палмър от дузпа в добавенето време на първата част. Двубоят бе равностоен, но "сините от Лондон" бяха по-активният отбор, а "котиджърс" натисна едва в края на срещата. С тази победа Челси е вече 8-и с актив от 31 точки, докато Фулъм остава на 13-о място с 24 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

В първите 20 минути преобладаваха физическите единоборства, а Челси опитваше главно атаки по фланговете, но Фулъм успяваше да ги отблъсне по добър начин. В 21-а минута топката бе на левия фланг, а Енцо Фернандес центрира към Армандо Броя, който стреля с глава, но опитът му профуча встрани от десния страничен стълб на Лено.

Първият удар за гостите дойде в 26-а минута, като Андреас Перейра стреля от дистанция, но Петрович нямаше проблеми да улови. Малко след това Фулъм имаше страхотен шанс да отбележи, след като Хари Уилсън бе намерен на опасна позиция и стреля веднага в близкия ъгъл на вратаря, но стражът на Челси реагира превъзходно и изби.

В края на първата част се получи много дискусионна ситуация, след като Мало Густо атакува Уилиан грубо, а главният арбитър Антъни Тейлър даде само жълт картон, като останаха съмнения дали това влизане не заслужава и по-тежка санкция.

В последните секунди на продължението на първото полувреме Иса Диоп закъсня със своето влизане и фаулира Стърлинг в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кол Палмър, който бе категоричен и успя да открие резултата - 1:0 за Челси.

В 53-а минута Мало Густо центрира добре към Рахим Стърлинг, който отправи удар с глава, но топката се отби от левия страничен ъгъл на Лено, а впоследствие бе отсъдена засада на английския национал. Двайсетина минути след това Раул Хименес бе намерен на добра позиция и мексиканецът отправи добър удар с левия крак, но Петрович реагира добре и пак спаси.

В 83-а минута Конър Галахар имаше чудесна възможност, като отправи мощен удар след добавка, но той се отби от лявата греда на Фулъм.

В петата минута на добавеното време на срещата Боби Де Кордова-Рийд бе на чиста позиция, като овладя отскочила топка и опита удар, но той бе блокиран. В последните минути Фулъм натисна, но нямаше чиста голова възможност, а хаотично опитваше да отбележи попадение, но защитата на Челси успя да издържи.

Стартови състави:

Челси: 28. Джордже Петрович, 26. Леви Коулил, 6. Тиаго Силва, 2. Аксел Дизази, 27. Мало Густо, 23. Конър Галахър, 25. Мойсес Кайседо, 7. Рахим Стърлинг, 8. Енцо Фернандес, 20. Кол Палмър, 19. Армандо Броя

Фулъм: 17. Бернд Лено, 33. Антони Робинсън, 31. Иса Диоп, 4. Тосин Адарибиойо, 2. Кени Тете, 26. Жоао Палиня, 10. Том Кеърни, 20. Вилиан, 8. Хари Уилсън, 18. Андреас Перейра, 7. Раул Хименес