Чарлтън постигна минимална победа с 1:0 при гостуването си на Донкастър в мач от поредния кръг на Лига 1. Победното попадение дойде в 12-ата минута, а негов автор стана Маатсен в 12-ата минута на срещата.

При една от интересните си атаки гостите стигнаха до ценно попадение, което се оказа и победен гол още в 12-ата минута на срещата. Маатсен получи отлично топката и не остави шансове на вратаря на Донкастър.

Домакините пробваха интересна атака в 33-ата минута след грешка в отбраната на гостите, но вратарят беше на ниво. Две минути по-късно гостите имаха отличен шанс чрез Маатсен, но той се затвори и спечели само корнер, а след него не последва опасност за вратата на Донкастър.

До почивката гостите пропуснаха още една отлична ситуация. В 50-ата минута Стокли прати топката във вратата на Донкастър, но гол нямаше, тъй като имаше засада. Домакините опитаха да стигнат до изравняването до края на двубоя, но не сполучиха.

След този успех Чарлтън е на 7-ата позиция с 59 точки, а Донкастър е на 11-ото с 57.