Отборът на Брайтън разби като гост Нюкасъл с 3:0 в мач от втория кръг на Висшата лига. Попаденията отбелязаха Нийл Мопе на два пъти (4’-дузпа и 7’) и Аарън Конъли в 83-ата минута.

„Чайките“ владееха събитията на терена през повечето време и създадоха още няколко добри положения, с които можеше резултатът да набъбне още.

Срещата започна по отличен начин за футболистите на Грейм Потър, които аванс от два гола още до седмата минута.

В 4-ата минута Тарик Лампати проби отдясно и влезе в наказателното поле, където беше препънат от Алан Сент-Максимен и съдията Кевин Френд посочи бялата точка. Зад топката застана Нийл Мопе, който бе точен – 1:0.

Само три минути по-късно отново Мопе бе точен, след като засече центриране отдясно на Леандро Тросард. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след преразглеждане със системата ВАР, бе признато.

Домакините така и не можаха да създадат нещо опасно пред вратата Матю Райън, а вместо това можеха да получат трето попадение в 71-ата минута, когато Аарън Конали комбинира с Тросард в половината на Нюкасъл, белгиецът напредна през центъра и изстреля истински снаряд, който обаче се отби от десния страничен стълб на Карл Дарлоу.

Все пак третото попадение в неговата врата стана факт в 83-ата минута. Мопе навлезе през центъра и комбинира с Конъли вляво в наказателното поле, който с прекрасен фалцов удар намери вратата на домакините – 0:3.

Гостите завършиха двубоя с 10 души на терена, след като Ийвс Бисума бе изгонен с червен картон за нарушение срещу Джамал Луис.

Така Брайтън записа първата си победа за сезона, докато Нюкасъл остава с три точки след победата си в първия кръг. В следващия кръг момчетата на Стив Брус гостуват на Тотнъм, докато Брайтън приема Манчестър Юнайтед.