Отборът на Брайтън постигна първи успех през новия сезон във Висшата лига, след като надви като домакин с 3:2 Манчестър Юнайтед. Отборът на Крис Хютън демонстрира невероятна игра през първото полувреме, в което дойдоха всички голове за „чайките”. Глен Мъри поведе домакините в 25-ата минута, а Шейн Дъфи покачи две минути по-късно. Ромелу Лукаку намали в 34-ата минута, но Паскал Грос бе фаулиран в 44-ата минута в наказателното поле и Брайтън получи дузпа. Именно Грос застана зад топката и направи 3:1 на „Еймекс Стейдиъм”. Пол Погба вкара от дузпа в 94-ата минута на срещата, след като Маруан Фелаини бе спънат в наказателното поле от Дъфи.

Това е втората победа на Брайтън над Манчестър Юнайтед във Висшата лига, откакто отборът влезе, след като през миналия сезон южняците надвиха „червените дяволи” с 1:0.

Жозе Моуриньо стартира с любимото си 4-3-3 на „Еймекс Стейдиъм”, като Ромелу Лукаку водеше атаката на гостите и бе подпомаган от Антони Марсиал и Хуан Мата. С капитанската лента пък бе раздираният от спекулации, че ще напусне Юнайтед Пол Погба.

Крис Хютън пък започна с 4-4-1-1, като Сони Марч и Антони Нокер подпомагаха Паскал Грос и Глен Мъри, които бяха в предни позиции.

Манчестър Юнайтед създаде първата опасност мача, след като Люис Дънк сбърка топка малко след центъра на терена, а Лукаку и Погба комбинираха на двойно. Белгиецът се озова на добра позиция, но ударът му бе слаб и отлетя встрани.

Четвърт час по-късно Брайтън поведе в резултата, след като Брайтън създаде добра многоходова комбинация. Гаетан Бонг видя вляво Сони Марч, който пусна прострелно към наказателното поле на гостите, намирайки Глен Мъри. Нападателят на Брайтън с външен удар прокара топката край рамото на Давид Де Хеа, без да гледа към вратата.

Две по-късно защитата на Юнайтед се изложи при центриране от корнер, а Шейн Дъфи бе намерен сам и стреля с левия крак силно, за да вкара кълбото за втори път във вратата на гостите.

В 34-ата минута отново след ъглов удар падна третия гол в мача. Топката стигна до Люк Шоу, който бе на границата на наказателното поле отляво и видя Лукаку. Белгиецът докосна леко топката, за да обърка вратаря Матю Раян и да върне Манчестър Юнайтед в срещата.

В 42-ата минута Глен Мъри пусна между защитата на Юнайтед към Паскал Гроос, а Ерик Баи се метна мощно в краката на офанзивния полузащитник и съдията Кевин Френд показа бялата точка. Зад топката застана Грос, който стреля в средата, а топката бе докосната от Де Хеа, но влетя зад гърба му – 3:1.

През второто полувреме Брайтън се прибра сериозно, като затваряше пространствата, които Юнайтед опитваше да пресира своя опонент.

В 75-ата минута Погба опита мерника си от средна дистанция, но Раян изчисти топката в ъглов удар.

В петата минута на даденото от съдията продължение Маруан Фелаини бе спънат от Дъфи в наказателното поле и Юнайтед получи дузпа. Пол Погба бе безапелационен от точката и оформи крайното 3:2 за Брайтън.

Идния кръг Манчестър Юнайтед приема Тотнъм на „Олд Трафорд”, докато Брайтън ще гостува на Ливърпул.