Отборът на Бърнли се наложи с 2:1 над Бирмингам в мача от 42-я кръг на Чемпиъншип. По този начин Бърнли прибави ценни три точки към актива си в битката за челните места. Отборът е втори в таблицата с 83 пункта, на два зад лидера Мидълзбро.

Бирмингам пък е 9-и с 59.

Бърнли поведе след 31 минути игра. Джордж Бойд се възползва от грешка в отбраната на домакините и се разписа за 1:0.

Бирмингам изравни в 55-ата минута. Торал стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на Бърнли изби, топката попадна в Жак Магома, който направи 1:1.

В 77-ата минута комбинация между Бойд и Грей завърши с гол на последния за крайното 2:1.

Бирмингам не успя да доиграе мача в пълен състав, след като Торал получи втори жълт картон в третата минута на продължението на двубоя.