Отборът на Бърнли записа първа победа в последните си 12 мача, след като надви Евертън с 2:1 у дома в първи двубой от 29-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на „Търф Моор“ започна добре за „карамелите“, които поведоха в 20-та минута чрез новото си попълнение Дженк Тосун, който насочи неспасяемо топката в левия ъгъл на вратата.

След почивката възпитаниците на Шон Дайш стигнаха до пълен обрат след голове на Ашли Барнс в 56-ата и Крис Ууд в 80-ата минута.

Малко преди края на мача централният защитник на гостите и капитан на тима Ашли Уилямс получи директен червен картон за удар с лакът срещу Барнс и остави своите с човек по-малко.

След този успех Бърнли вече има 40 точки и заема седма позиция, докато тимът на Евертън, за който това е пето поредно поражение далеч от дома, е на 9-то място с актив от 34 точки.