Отборът на Ливърпул не успя да победи Бърнли у дома и двата тима завършиха при резултат 1:1 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига. Андрю Робъртсън откри резултата в 34-ата минута, но Джей Родригес донесе точката за гостите в 69-ата минута.

Gulliver/GettyImages
72 снимки

"Мърсисйдци" бяха по-добрият отбор през целия двубой и отправиха над 20 удара по подсока на вратата на Ник Поуп, който направи чудесен мач и имаше основна заслуга за спечелената точка. "Червените" имаха чудесни възможности, но няколко пропуски направи Мохамед Салах, а Роберто Фирмино удари греда. В края на мача и Йохан Гудмудсон нацели гредата за тима на Бърнли.

С това равенство Ливърпул има актив от 93 точки, но нямя да може да запише победа във всяко едно свое домакинство този сезон, като Бърнли спря страхотната серия от 24 поредни домакински победи на "червените". "Винено-червените" пък са девети с 50 пункта.

Първата интересна ситуация дойде в 11-ата минута, когато Андрю Робъртсън получи дълъг диагонален пас на лявото крило и шотландецът веднага центрира в наказателното поле, където Мохамед Салах обаче бе изпреварен от Кевин Лонг точно преди да нанесе удар.

Малко след това Мохамед Салах стреля от пряк свободен удар от около 20-ина метра, но над вратата на гостите.

В 17-ата минута дойде и първият точен удар в мача, който бе спасен от вратаря Ник Поуп. Младият Къртис Джоунс получи добро подаване в наказтелното поле и стреля, но стражът на Бърнли отрази. Последва добра комбинация между Фирмино и Салах, като последния страля от въздуха, но отново Поуп се намеси изби в корнер.

Четири минути по-късно отново младият Джоунс поручи шанс да обстрелва вратата на Бърнли, но топката рикошира в играч на гостите и излезе в ъглов удар.

В 33-ата минута Салах пропусна страхотна възможност за попадение. Садио Мане промуши топката към египтянина отдясно в наказателното поле, а след това нападателят преодоля съперник и стреля, но отново Поуп спаси.

Само минута след това домакините откриха резултата. Фабиньо получи топката от Джоунс пред наказателното поле и отправи великолепно подаване към границата на малкото наказателно поле отдясно, където Андрю Робъртсън с чудесен удар с глава прати топката в далечния ъгъл на Ник Поуп за 1:0.

В добавеното време на първата част вратарят на Бърнли отново спаси тима си, след като изби над вратата си чудесен удар на Садио Мане.

В началото на втората част Ливърпул продължи да доминира и в 49-ата минута Роберто Фирмино стреля по земя  но топката се отби от далечната греда.

Малко след това Къртис Джоунс бе изведен в наказателното поле, но изстрелът му с левия крак премина встрани.

Двадесет минути преди края на срещата Юрген Клоп направи двойна смяна. Той пусна в игра Трент Александър-Арнолд и Наби Кейта, които смениха Крътси Джоунс и Нико Уилямс.

Секунди след това обаче Бърнли изненадващо изравни. Джеймс Тарковски успя да се пребори и свали с глава едно дълго подаване в наказателното поле на Ливърпул, след което Джей Родгригес стреля много добре от 15 метра и изравни - 1:1. Повторенията по-късно показаха, че свободният удар, след който дойде първоначалното центриране в наказателното поле на Ливърпул е бил отсъден заради несъществуваща засада на играч на Ливърпул. Това обаче не промени решението на съдията.

В 84-тата минута резервата Йохан Гудмундсон препъна Робъртсън на границата на наказателното поле. Домакините поискаха дузпа, като изглеждаше, че имат основания за това, но такава не бе отсъдена, а и ВАР не се намеси.

Три минути преди края на срещата пък Ливърпул извади късмет, след като изстрел на Гудмундсон срещна напречната греда.

До края на срещата Ливърпул натисна, но серизен пропуск направи звездата на домакините Мохамед Салах в добавеното време на сблъсъка.

ЛИВЪРПУЛ - БЪРНЛИ 1:1

1:0 Андрю Робъртсън 34'

1:1 Джей Родригес 69'

Стартови състави на двата отбора:

ЛИВЪРПУЛ (4-3-3): 1. Алисон - 76. Нико Уилямс - 12. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк (к), 26. Андрю Робъртсън - 5. Джорджиньо Вайналдум, 3. Фабиньо, 48. Къртис Джоунс - 11. Мохамед Салах, 9. Роберто Фирмино, 10. Садио Мане

Старши треньор: Юрген Клоп

БЪРНЛИ (4-4-2): 1. Ник Поуп - 3. Чарли Тейлър, 5. Джеймс Тарковски (к), 28. Кевин Лонг, 26. Фил Бардсли - 11. Дуайт МакНийл, 8. Джош Браунхил, 18. Ашли Уестууд, 24. Ерик Питърс - 19. Джей Родригес, 9. Крис Ууд

Старши треньор: Шон Дайш

Главен съдия: Дейвид Куут, Англия