Отборите на Бърнли и Евертън завършиха при резултат 1:1 двубоя си от 11-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна ударно за домакините, след като неспасяемият удар на Роби Брейди влетя в долния ляв ъгъл. Малко по-късно Доминик Калвърт-Люин пропиля огромна възможност за ранно изравняване.

В края на първата част Крис Ууд имаше цялото време на света да овладее тънко подаване и да отправи удар към вратата на Пикфорд, но английският страж спаси.

Секунди по-късно Евертън изравни. Ричарлисон сервира топката на крака на Калвърт-Люин, който с лекота чукна топката в опразнената мрежа и възстанови равенството.

През второто полувреме почти липсваха по-сериозни ситуации и равенството остана непроменено до последния съдийски сигнал.

Така "карамелите" се изкачиха до 7-ото място и вече имат 17 точки, а Бърнли остава на незавидното 19-о място с едва 6 пункта в своя актив.