Отборите на Бърнли и Блекбърн не успяха да излъчат победител в сблъсъка си от 4-я кръг на Чемпиъншип. Двубоят на стадион „Търф Мор” завърши при резултат 1:1, а головете в мача паднаха още началните минути.

Домакините откриха чрез Лайл Фостър в десетата минута, а тринадесет по-късно Андреас Вайман изравни за Роувърс със страхотно попадение.

През втората част гостите от Блекбърн останаха с човек по-малко на терена, след като Махтар Гай получи втори жълт картон с 57-ата минута. Въпреки численото си предимство на терена, домакините от Бърнли не успяха да пречупят своя съперник, който отмъкна точка от „Търф Мор”.

Във временното класиране Блекбърн се намира на трета позиция с две победи и две равенства в първите четири кръга, докато съставът на Бърнли е четвърти с две победи, равенство и поражение.