Манчестър Сити реагира по възможно най-добрия начин след загубата с 2:3 от Норич Сити през миналия уикенд и разпиля с 8:0 гостуващия Уотфорд на своя „Етихад” в мач от шестия кръг на Висшата лига. Головата фиеста в Манчестър стартира след 52 секунди, когато Давид Силва изведе своите. Шест по-късно Серхио Агуеро удвои от дузпа, а в 12-ата Риад Марез вече бе оформил класиката в съботния следобед. Успехът е най-големият в историята на "гражданите", а също така Сити се доближи на гол до най-големия триумф в историята на Висшата лига, след като Манчестър Юнайтед побеждава с 9:0 Ипсуич Таун през сезон 1994/95.

След четвърт час игра дойде и гол на Бернардо Силва, който завърши мача с хеттрик след нови два гола през второто полувреме. Николас Отаменди вкара петия гол в срещата, който бе след само 18 минути игра. В 85-ата минута пък Кевин де Брюин вкара осмия гол след топовен удар.

По този начин Сити вече е втори във временното класиране с 13 точки, две по-малко от лидера Ливърпул, който е и с мач по-малко. Головата разлика на „гражданите” е 23:6 след шест кръга. В следващия рунд тимът на Хосеп Гуардиола има визита на Евертън, а Уотфорд гостува на Уулвърхемптън.

30 снимки

Всичко стартира прелестно за „гражданите”, след като Давид Силва засече изящно центриране отдясно на Кевин де Брюин и след 52 секунди Сити поведе – 1:0. След само още пет минути пък вратарят на гостите Бен Фостър събори в наказателното си поле Риад Марез, а реферът Майк Дийн посочи бялата точка, за да може Кун Агуеро да удвои актива на Сити.

След 12 минути игра пък Ман Сити вече водеше с три гола на опонента си. Тогава Риад Марез отправи удар от свободен удар, а кълбото се отби в лицето на Том Клевърли, за да влезе в средата на вратата на Фостър, който бе тръгнал да покрива десния си ъгъл.

Четвъртото попадение дойде след четвърт час, когато Николас Отаменди отклони топката на първа греда от корнер, за да прати топката назад към Бернардо Силва, който отблизо с глава вкара гол №4 в мача и за Сити.

Манчестър Сити отбеляза своя пети три по-късно, когато Серхио Агуеро бе намерен от Де Брюин след свободен удар. Аржентинецът пусна силен пас по земя, който бе успореден, а на далечната греда причакваше сънародника му – Отаменди, който направи 5:0.

След петте гола Кике Санчес Флорес прецени да замени Дмитри Фулкие с Рикардо Перейра в 33-ата минута, но това по никакъв начин не спомогна на тима от „Викаридж Роуд”. Успехът за Уотфор в мача бе, че не допусна гол между 18-ата и 49-ата минута, когато дойде време за второто попадение на Бернардо Силва в срещата.

След час игра пък Бернардо Силва оформи своя хеттрик, засичайки топката след пас на Кевин де Брюин отдясно, а именно белгиецът оформи крайния резултат на „Етихад” с бомбен шут в 85-ата минута, за да оформи крайния резултат на срещата.