Отборът на Бристол се наложи с гръмкото 6:0 над Болтън в мача от 38-я кръг на Чемпиъншип и по този начин задълбочи в още по-голяма степен кризата в бившия състав на Мартин Петров.

Начало на головата фиеста постави Аарън Уилбрахам още в 3-ата минута, а в 10-ата Томлин удвои – 2:0.

При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея рециталът на Бристол продължи.

Одемвинге направи домакинската преднина класическа в 53-ата минута, а Уагстаф покачи на 4:0 в 79-ата минута. Коджия направи 5:0 в 86-ата минута, а окончателния си удар Бристол нанесе в 87-ата минута с попадението на Браян за 6:0.

В класирането Бристол е 19-и с 43 точки, а Болтън е на незавидната последна 20-а позиция с 26.