Отборът на Брентфорд победи Дарби Каунти с 3:0 в домакински мач от шестия кръг на Чемпиъншип. И трите попадения в мача паднаха през първото полувреме.Брайън Мбеумо откри резултата в  17-ата минута, а Оли Уоткинс отбеляза останалите две попадения за „пчелите”.

Първата възможност в мача бе пред халфът Серхи Канос, но ударът му бе спасен от вратаря на „овните Келе Рос. Малко по-късно Мбеумо стреля от наказателното поле и реализира първото попадение в мача.

Само минута по-късно Оли Уоткинс удвои резултата за „пчелите”. Последното попадение в мача отново бе дело на нападателя, който до края на мача получи още две добри възможности да оформи своя хеттрик, но не можа да се възползва от тях.

Брендфорд е 14-и в класирането със 7 точки, а Дарби Каунти продължава да няма победа в пети пореден мач и се намира на 19-а позиция с точка по-малко.