Брентфорд победи Борнемут с 1:0 в мач от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Победното попадение дойде в 77-ата минута, а точен беше Мбеумо. Гостите играха повече от 40 минути с човек по-малко, след като Понтус Янсон беше изгонен.

След тази победа Брентфорд изпревари съперника си в този мач на 3-ото място с актив от 78 точки, а Борнемут е със 77.

Още в началните минути Соланке създаде опасност пред вратата на гостите, но вратарят улови топката. Матиас Йенсен стреля остро в 22-ата минута, но Бегович запази отбора си от попадение. Девет минути по-късно отново вратарят трябваше да спасява опасен удар към себе си. До почивката гостите бяха по-активният тим, но резултатът на почивката остана 0:0.

В 50-ата минута Янсен беше изгонен и гостите останаха с човек по-малко. Все пак гостите се добраха до трите точки с попадението на Мбеумо.

До края на двубоя не паднаха нови голове и гостите се поздравиха с трите точки.