Впечатлилият през миналата година Брайтън започна новия сезон с успех. „Чайките“ победиха с 4:1 новака в английската Висша лига Лутън на своя „Амекс Стейдиъм“.

Gulliver/GettyImage
33 снимки

Още в шестата минута Жоао Педро излезе на стрелкова позиция, но не бе достатъчно точен. В 21-вата минута Дани Уелбек също имаше шанс да обстрелва от границата на наказателното поле, но и той не улучи.

Брайтън откри в 36-ата минута, като точен бе Соли Марч с глава, възползвайки се от центриране на Каору Митома.

До края на първата част двата тима размениха по едно положение. Уелбек изпусна за „чайките“, докато за „шапкарите“ Карлтън Морис не успя да отбележи.

Развръзката дойде в средата на втората част. Тогава Жоао Педро реализира дузпа. Това се случи в 71-ата минута.

10 след това Лутън намали – също от дузпа. Наказателният удар бе преразгледан от ВАР, но първоначалното решение се потвърди. Карлтън Морис застана зад топката и отбеляза първия гол за „шапкарите“ във Висшата лига.

Надеждите за точка на новака оцеляха само 4 минути. Симон Адингра направи 3:1 за Брайтън след ужасна грешка от защитник на гостите.

В добавеното време Еван Фъргюсън уби и малкото останала интрига в двубоя, правейки 4:1.