Брайтън постигна една от най-лесните си победи във Висшата лига, като се наложи над Шефилд Юнайтед с 5:0 при гостуването си на „остриетата“ в среща от 25-ия кръг на шампионата.

Убедителният успех на „чайките“ бе помогнат и от червения картон на Мейсън Холгейт, който още в 13-ата минута напусна терена и остави домакините с 10 души. Факундо Буонаноте и Уелбек успяха да направят 2:0 за Брайтън още до 25-ата минута.ч;

Снимки: Gulliver/GettyImages
81 снимки

През втората част Джак Робинсън си вкара автогол за „остриетата“, а в последния четвърт час Саймън Адингра на два пъти направи успеха на Брайтън разгромен.

Тимът на Роберто Де Дзерби се изкачи на седмо място в класирането на Висшата лига, а Шефилд Юнайтед е последен в 65 инкасирани попадения и позицията му изглежда обречена, предвид факта, че е на 7 точки зад първия тим над чертата.